Hotel Unicus Palace, Kraków
Hotel Unicus Palace, Kraków

Ciekawostki

Wybierz termin
14 cze 2021
15 cze 2021

Gwarancja najniższej ceny 

Odkryj sekrety Krakowa

Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica

Kazimierz jest miejscem szczególnym na mapie Krakowa. Panuje tu specyficzny klimat, jest mnóstwo ciekawych restauracji, sklepików, zakładów rzemieślniczych i rękodzielniczych. Cały czas na ulicach są widoczne stare szyldy: „Aron Weinberg Wyroby Galanteryjne”, „Holcer Stolarz”. Gdy będziecie chodzić po Kazimierzu nie zapomnijcie przespacerować się ulicą Józefa i wstąpić do pubu „Stajnia”, gdzie jest niesamowity ogródek!

Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica

Szopki Krakowskie

Planując zwiedzanie Krakowa w zimie, a dokładnie po 6. stycznia, koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Historycznego. To tutaj będziecie mieli okazję zobaczyć przepiękne szopki krakowskie. Miniaturowe, precyzyjnie wykonane mechanizmy, które nawiązują do historii, tradycji i architektury Krakowa niezmiennie robią wrażenie.

 
Szopki Krakowskie

Collegium Maius

Najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego kryjący wyjątkowej urody podwórko z arkadami.

Collegium Maius

Kolorowe schody

Dzielnica Podgórze znajduje się po drugiej stronie Wisły od Kazimierza. Bardzo ładna dzielnica z przyjemnymi uliczkami. Jeśli traficie na Podgórze, to przy ulicy Tatrzańskiej znajdziecie nietypowe, kolorowe schody na których wypisane są różne cytaty m.in. z Szymborskiej, Taty Muminka.

 
Kolorowe schody
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się by zyskać większy rabat będąc na bieżąco z ofertami sieci Dobry Hotel

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Bezpieczny Hotel - nasze działania w związku z pandemią Covid-19 Czytaj więcej
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij