Hotel Unicus Palace, Kraków
Hotel Unicus Palace, Kraków

Ciekawostki

Wybierz termin
28 mar 2020
29 mar 2020

Z kodem taniej:

Odkryj sekrety Krakowa

Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica

Kazimierz jest miejscem szczególnym na mapie Krakowa. Panuje tu specyficzny klimat, jest mnóstwo ciekawych restauracji, sklepików, zakładów rzemieślniczych i rękodzielniczych. Cały czas na ulicach są widoczne stare szyldy: „Aron Weinberg Wyroby Galanteryjne”, „Holcer Stolarz”. Gdy będziecie chodzić po Kazimierzu nie zapomnijcie przespacerować się ulicą Józefa i wstąpić do pubu „Stajnia”, gdzie jest niesamowity ogródek!

Kazimierz, czyli stara żydowska dzielnica

Szopki Krakowskie

Planując zwiedzanie Krakowa w zimie, a dokładnie po 6. stycznia, koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Historycznego. To tutaj będziecie mieli okazję zobaczyć przepiękne szopki krakowskie. Miniaturowe, precyzyjnie wykonane mechanizmy, które nawiązują do historii, tradycji i architektury Krakowa niezmiennie robią wrażenie.

 
Szopki Krakowskie

Collegium Maius

Najstarszy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego kryjący wyjątkowej urody podwórko z arkadami.

Collegium Maius

Kolorowe schody

Dzielnica Podgórze znajduje się po drugiej stronie Wisły od Kazimierza. Bardzo ładna dzielnica z przyjemnymi uliczkami. Jeśli traficie na Podgórze, to przy ulicy Tatrzańskiej znajdziecie nietypowe, kolorowe schody na których wypisane są różne cytaty m.in. z Szymborskiej, Taty Muminka.

 
Kolorowe schody
Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się by zyskać większy rabat będąc na bieżąco z ofertami sieci Dobry Hotel

Rezerwacja niedostępna

W celu zarezerwowania pobytu prosimy o kontakt z recepcją.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij